Львівська область

Символіка області:

   

Керівництво області

Голова обласної ради

ГАНУЩИН ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ

 

Голова  обласної державної адміністрації

Синютка Олег Михайлович

 

 

Адміністративно-територіальний устрій

Районів

20

міст обласного значення

9

міст районного значення

35

селищ міського типу

34

сіл

1850

Найбільші міста: м. Львів, м. Дрогобич, м. Червоноград, м. Стрий

 

Районних рад

20

Міських (міст обласного значення) рад

9

   

Органи місцевого самоврядування

Міських (міст районного значення) рад

   35

 

Селищних рад

34

 

Сільських рад

633

Львівська область — одна з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, одна з найрозвиненіших областей України в економічному, науковому, туристичному та культурному напрямках.
Географічно область розташована на стику Розточчя і Поділля і одночасно є воротами, крізь які проходить шлях із східної у західну Європу. Перевагою у географічному розташуванні є державний кордон з Європейським Союзом. Львівщина має розвинену транспортну мережу.

Область багата на корисні копалини — кам'яне вугілля, природний газ, нафту, сірку, торф, озокерит, кухонну та калійну сіль, сировину для виробництва цементу, вапняки та сланці, мергель, будівельні та вогнетривкі глини тощо.

Особливим багатством Львівщини є її кліматичні умови та колосальні запаси лікувальних мінеральних вод, та озокериту (одне з найбільших у світі родовищ за запасами високоякісного озокериту), на основі яких розвинена мережа всесвітньо відомих бальнеологічних курортів з давньою історією: Трускавець, Моршин, Східниця, Любінь, Великий, Немирів, Шкло.

Львівщина має значний потенціал для розвитку гірськолижного туризму, зокрема, знаходиться 4 гірськолижні курорти: Славське, Тисовець, Розлуч, Турка .
Львівщина, з її історико-культурною спадщиною та багатством рекреаційних ресурсів , входить до п’ятірки найпривабливіших туристичних територій України.

В області зосереджено 25% від усієї кількості історико-архітектурних пам'яток ХІІ-ХХ століть в Україні, частина яких входить до світової спадщини ЮНЕСКО.
Львів включений до переліку міст світової спадщини ЮНЕСКО і визнаний найкращим європейським містом для туризму, столицею фестивалів. За науково-освітнім рівнем Львів займає третє місце в Україні. Львів є одним з провідних банківських центрів країни.

Економіку області здебільшого представляють промислові (машинобудування, деревообробна та целюлозно-паперова, легка, хімічна і нафтохімічна промисловості, виробництво будівельних матеріалів, харчопереробна, паливна та енергетична галузі) та сільськогосподарські підприємства з міцним економічним підґрунтям.

Серед регіонів України Львівська область посідає провідне місце в рейтингу інвестиційної привабливості, конкурентоспроможності, інноваційним потенціалом, інфраструктурою, за чисельністю працюючих на малих підприємствах входить в трійку лідерів серед регіонів.

Щорічно у Львові проходить Міжнародний Економічний Форум з питань розвитку прикордонного співробітництва, участь в якому беруть керівники урядів прикордонних держав, представники влади та підприємці; відбуваються міжнародні виставки та ярмарки.

Стратегічний план розвитку області визначає її майбутнє як важливого європейського центру міжнародного політичного та економічного співробітництва, історико-культурного та освітньо-наукового осередку. Львівщина сьогодні зосереджує в собі фінансово-промислову, інтелектуальну та туристично-рекреаційну діяльність.